EXCELLENT CAR SERVICE

MECHANIKA INNA NIŻ WSZYSTKIE

Jakie opony na lato, kiedy wymienić opony na letnie

Eksperci od motoryzacji są ze sobą zgodni: tylko dobrej jakości gumy sezonowe zapewnią nam pożądany komfort jazdy, odpowiednio niskie zużycie paliwa i bezpieczeństwo w przypadku nagłego hamowania na mokrej nawierzchni. Również Klienci naszego serwisu BMW są tego świadomi i często pytają nas np., kiedy konieczna jest wymiana opon na letnie albo na co zwrócić uwagę przy zakupie nowego kompletu. Przygotowaliśmy więc ten krótki poradnik, który powinien okazać się dla Was źródłem przydatnych informacji na temat ogumienia samochodowego!

 

Wymiana zimowych opon w samochodzie na letnie – kiedy to zrobić?

 

Moglibyśmy tutaj napisać coś w stylu, że do wulkanizatora warto podjechać, gdy średnia temperatura dobowa wyniesie tyle i tyle stopni Celsjusza, ale z doświadczenia wiemy, że takie porady są bardzo niepraktyczne. Uprośćmy więc sprawę do maksimum, tak aby każdy kierowca wiedział, w którym momencie najlepiej założyć opony letnie: wymianę zalecamy nie wtedy, gdy tylko puszczą pierwsze śniegi, ale wówczas, gdy pogoda już się ustabilizuje i raczej będzie można wykluczyć przymrozki.

Warto też pamiętać o odrobinie zdrowego rozsądku – jeżeli jeszcze wiosną chcesz ruszyć na urlop w góry, wstrzymać się jeszcze chwilę z wymianą opon na letnie.

 

Kupujemy nowe gumy – na jakie parametry trzeba spojrzeć?

 

Oprócz samej klasy jakościowej oraz typu bieżnika koniecznie zalecamy zwrócić uwagę na informacje podane przez producenta opon letnich dotyczące przyczepności oraz oporów toczenia. Pierwszy z tych parametrów jest kluczowy dla Twojego bezpieczeństwa – samochód wyposażony w ogumienie zaklasyfikowane do kategorii A i B zatrzyma się mokrej nawierzchni nawet kilkanaście metrów szybciej od aut zaopatrzonych w komplet gum najgorszych klas, czyli E i F. Opory kluczenia są natomiast jednym z czynników mających kluczowy wpływ na zużycie paliwa. Im są one niższe (wyższa klasa efektywności energetycznej), tym więcej możesz potencjalnie zaoszczędzić.

Na wymianę opon z zimowych na letnie możesz się umówić w Excellent Car Service. Specjalizujemy się w serwisie samochodów BMW i w razie potrzeby służymy fachową pomocą w doborze ogumienia. Mamy też możliwość precyzyjnego ustawienia geometrii kół.

Kontakt